ITRA Member UTMB UTMB

Αθανασόπουλος και Μήτσιου νικητές στον 1ο FAETHON OLYMPUS MARATHON - Ανακοινώσεις 2012
english greek
Αρχική arrow Νέα arrow Ανακοινώσεις 2012 arrow Αθανασόπουλος και Μήτσιου νικητές στον 1ο FAETHON OLYMPUS MARATHON

Αθανασόπουλος και Μήτσιου νικητές στον 1ο FAETHON OLYMPUS MARATHON

O Λεωνίδας Αθανασόπουλος ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής του 1ου faethon olympus marathon 2012 με χρόνο 6 ώρες και 24 λεπτά.Στη δεύτερη θέση τερμάτισε με χρόνο 6 ώρες και 30 λεπτά ο Χατζηγιάννης Γιώργος και στην τρίτη θέση με χρόνο 6 ώρες και 43 λεπτά ο Αντρέας Βογιατζής.

Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Μήτσιου Γεωργία με χρόνο,9 ώρες και 34 λεπτά, 41 πρώτη στη γενική και στη δεύτερη θέση η Σαρρημιχαηλίδου Ελένη με χρόνο 10 ώρες και 50 λεπτά, 57 στη γενική κατάταξη.

Πήραν εκκίνηση 84 αθλητές και τερμάτησαν 82, οι περισσότεροι χαρακτηρίζοντας τον αγώνα σαν τα πιό σκληρά 40 χιλιόμετρα που έχουν κάνει σε υψόμετρο πάνω απο 2000μ.

Δήλωσαν οτι είναι ο απόλυτος sky-running αγώνας στην Ελλάδα.

Γ.Κ BIB ΚΑΤ Αθλητής Χώρα Χορηγός ΧΡΟΝΟΣ
1 2 Μ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ GRE ΣΑΦΑΝΣ 6:24:00
2 4 Μ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ GRE Σ.Δ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 6:30:00
3 3 Μ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ  ΑΝΤΡΕΑΣ GRE Γ.Ο.Π ΠΑΛΑΣΚΑΣ 6:43:00
4 5 Μ ΖΙΑΚΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 6:44:00
5 1 Μ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRE ΠΑΟΚ 6:57:00
6 6 Μ ΔΑΒΙΩΤΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ GRE ΒΙΚΕ PARK GATZIOURAS 7:17:00
7 16 Μ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ GRE Σ.Δ.Ο ΕΟΡΔΑΙΑΣ 7:29:00
8 72 Μ ΖΙΑΜΠΑΡΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRE
7:38:00
9 93 Μ ΚΑΡΑΝΑΣΤΑΣΗΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 7:38:05
10 67 Μ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRE
7:39:00
11 39 Μ ΘΕΟΧΑΡΗΣ  ΛΑΜΠΡΟΣ GRE
7:40:00
12 75 Μ ΤΣΙΟΥΜΑΝΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ GRE
7:41:00
13 60 Μ ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ GRE
7:46:00
14 19 Μ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ  ΣΩΚΡΑΤΗΣ GRE Ο.Α.Λ.Θ 7:52:00
15 42 Μ ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ  ΝΙΚΟΣ GRE ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 7:55:00
16 29 Μ ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 8:00:00
17 23 Μ ΚΟΥΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRE
8:00:30
18 7 Μ ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΖΑΦΕΙΡΗΣ GRE EOΠΣ ΣΑΜΟΥ SOLO ENERGY 8:01:00
19 76 Μ ΓΚΟΥΤΖΟΥΡΕΛΑΣ  ΝΙΚΟΣ GRE ΣΥΛ.ΜΑΡΑΘ.ΛΑΡΙΣΑΣ 8:04:00
20 77 Μ ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ GRE
8:04:00
21 78 Μ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRE four-S-shop-ELASSONA 8:04:00
22 88 M ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ  ΣΥΜΕΩΝ GRE ΑΠΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 8:04:30
23 25 Μ ΜΠΙΛΛΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΗΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 8:07:00
24 91 Μ ΛΙΑΝΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 8:07:00
25 27 Μ ΦΩΚΟΣ  ΤΑΚΗΣ GRE EOΠΣ ΣΑΜΟΥ SOLO ENERGY 8:10:00
26 50 Μ ΝΑΤΣΙΟΣ   ΑΝΔΡΕΑΣ GRE ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 8:19:00
27 70 Μ ΚΑΝΩΤΙΔΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ GRE XΟΣ ΜΥΤΙΚΑΣ ΟΛΥΜΠΟΥ 8:23:00
28 12 Μ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΣΗΜΑΚΗΣ GRE ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 8:24:00
29 79 Μ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRE four-S-shop-ELASSONA 8:25:00
30 62 Μ ΜΠΑΡΤΖΙΩΚΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRE ΣΥΛΛ.ΔΡΟΜ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ 8:26:00
31 89 Μ ΓΚΕΚΑΣ  ΣΤΕΛΙΟΣ GRE
8:31:00
32 90 Μ ΚΑΛΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ GRE
8:31:00
33 15 Μ ΝΙΑΚΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ GRE
8:39:00
34 45 Μ ΔΑΜΚΑΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ GRE
8:47:00
35 71 Μ ΒΑΛΙΩΤΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 8:52:00
36 51 Μ ΝΑΤΣΙΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ GRE ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 8:52:00
37 31 Μ ΓΑΙΤΑΝΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ GRE
9:05:00
38 86 Μ ΚΟΝΤΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ GRE
9:11:00
39 21 Μ ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ GRE FOSSTAVROU 9:33:00
40 17 Μ ΧΑΛΚΙΔΗΣ  ΝΙΚΟΣ GRE four-S-shop-ELASSONA 9:34:00
41 52 W ΜΗΤΣΙΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΑ GRE
9:34:30
42 20 Μ ΨΩΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΛΑΖΑΡΟΣ GRE
9:39:00
43 14 Μ ΝΙΑΚΑΣ  ΣΤΕΦΑΝΟΣ GRE C4  ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 9:49:00
44 13 Μ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ GRE ΧΟΣ ΜΥΤΙΚΑΣ ΟΛΥΜΠΟΥ 9:51:00
45 53 Μ ΓΚΟΛΤΣΙΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ GRE ΟΡΕΙΒ.ΣΥΛΛ.ΚΑΛΥΒΙΩΝ 9:55:00
46 68 Μ ΠΟΥΤΑΣ  ΝΙΚΟΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 9:59:00
47 10 Μ ΠΟΛΙΤΗΣ  ΜΑΥΡΙΚΟΣ GRE Σ.Δ.Υ.Θ 9:59:00
48 63 Μ ΚΟΥΤΙΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRE ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 10:09:00
49 30 Μ ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ GRE ΟΙΚΟΓ.ΟΡΕΙΒΑΤ.ΣΥΛΛΟΓΟΣ 10:09:30
50 94 Μ ΚΑΤΣΙΒΕΛΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ GRE Ε.Ο.Σ ΛΑΡΙΣΑΣ 10:18:00
51 95 Μ ΠΑΣΠΑΛΙΑΡΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ GRE Ε.Ο.Σ ΛΑΡΙΣΑΣ 10:18:00
52 96 Μ ΚΑΒΑΡΑΤΖΗΣ  ΕΛΥΘΕΡΙΟΣ GRE
10:18:00
53 65 Μ ΜΑΓΓΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE
10:25:00
54 54 Μ ΔΙΑΚΟΣΤΑΜΑΤΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ GRE Ε.Ο.Π.Σ ΣΑΜΟΥ 10:26:00
55 55 Μ ΤΣΕΛΙΟΣ  ΣΠΥΡΟΣ GRE four-S-shop-ELASSONA 10:26:00
56 18 Μ ΦΙΛΙΠΠΑΣ  ΣΑΤΑΘΗΣ GRE Π.Ο.ΔΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 10:43:00
57 81 W ΣΑΡΗΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ GRE
10:50:00
58 83 Μ ΜΑΞΙΜΙΛΙΑΝΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ GRE
10:50:00
59 74 Μ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ GRE ΕΥΧΙΔΑΣ 10:54:00
60 82 Μ ΓΕΡΟΛΟΥΚΑΣ  ΘΕΟΧΑΡΗΣ GRE
11:00:00
61 85 Μ ΝΟΥΝΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE
11:00:00
62 36 Μ ΒΕΝΙΔΗΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ GRE Σ.Δ.Υ.Θ 11:20:00
63 37 Μ ΓΙΑΝΟΥΛΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ GRE FOSSTAVROU 11:23:00
64 41 Μ ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ GRE
11:25:00
65 26 Μ ΤΣΑΠΟΥΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ GRE
11:25:10
66 47 Μ ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ GRE
11:31:00
67 38 Μ ΓΚΙΟΚΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ GRE ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ 11:44:00
68 24 Μ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗΣ  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ GRE
11:46:00
69 57 Μ ΣΑΛΙΑΚΟΥΡΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ GRE
11:46:00
70 46 Μ ΠΡΟΚΟΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ GRE ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΜΠΟΛΕΡΟ 11:55:00
71 59 Μ ΛΑΙΒΕΡΑΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE
12:15:00
72 34 Μ ΧΑΤΖΟΒΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΣ GRE ΖΕΥΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 12:15:00
73 43 Μ ΠΡΑΠΠΑΣ  ΦΩΤΗΣ GRE Σ.Δ.Ο ΕΟΡΔΑΙΑΣ 12:19:00
74 22 Μ ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ  ΧΑΡΙΤΟΣ GRE ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ ΔΕΗ 12:38:00
75 56 Μ ΛΑΝΑΡΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ GRE GREEN RUNNING TEAM 12:45:00
76 44 Μ ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΥΡΙΑΚΟΣ GRE ΟΥΚ 13:01:00
77 58 Μ ΛΑΜΠΡΗΣ  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ GRE
13:25:00
78 33 Μ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ GRE
13:25:00
79 92 Μ ΔΟΞΑΡΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ GRE
13:45:00
80 48 Μ ΠΑΝΑΓΟΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE
13:46:00
81 11 Μ ΚΕΧΑΓΙΑΣ  ΚΩΣΤΑΣ GRE ΖΕΥΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 13:46:10
82 35 Μ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ GRE
13:49:00

Nova Sports

Ostracon
Blackroll
eod

visit-greece.gr

Copyright (C) 2011-2018 Faethon Olympus Marathon. All rights reserved.
Dynafit Baliotis Δημάτης Λευτέρης Χατζούλης Γεωργιάδης Κώστας Ziannas
Lo cafe Κτήμα Μπέλλου Μπέλλης Nutrixxion Ολύμπου Βότανα Έλληνες Διασώστες
Δήμος Ελασσόνας Sprint Graphics LA Travel Δίκτυο Περραιβία drclub ROUTEmaps